Taze Portakal Yaprağı

Taze Portakal Yaprağı

Özellikleri: Şiddetli kabızlığa karşı

Kürleri Uygulamadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

1) Taze portakal yaprağı kronik kabızlık şikayetlerine karşı mükemmel bir yardımcıdır. Portakal yaprağının kurutulmuşu amaca uygun değildir.

2) Seyahatlerde hijyenik tuvalet şartlarının bulunamaması veya dışkılama ihtiyacı geldiğinde tuvalet imkanın bulunamaması nedeniyle kişi dışkılama ihtiyacını tutmak zorunda kalabilir. Bu nedenle kabızlık baş gösterebilir. Böyle bir durumda bir-iki kez sinameki çayı içmek iyi bir çözüm getirebilir. Ancak, sinamake çayı kesinlikle alışkanlık haline getirilmemeli ve uzun müddet (bir haftadan fazla) kullanılmamalıdır.

3) Pırasa bölümünde anlatılmış olan pıra~ kürü orta şiddette kabızlığa karşı mükemmel bir yardımcıdır. .

4) On iki yaş attı çocukların herhangi bir kürü hekimlerine danışmadan uygulamalarını kesinlikle önermiyorum.

5) Aksi belirtilmedikçe aynı anda 'birden fazla kür uygulanmamalıdır. Herhangi bir kürün uygulama süresi tamamlanmadan da başka bir bitki çayı (yeşil çay, papatya, ıhlamur, adaçayı, gibi...) İçilmemelidir.

6) Tüm kürlerin çelik veya emaye kaplarda hazırlanması gerekmektedir.

7) Kullanacağınız bitkinin raf ömrünün bir yılı geçmemiş olmasına dikkat ediniz.

Kür: Kabızlığa karşı taze portakal yaprağı

Yaklaşık 150 ml (bir su bardağı) kaynayan klorsuz suda yedi-sekiz adet taze portakal yaprağını on-on iki dakika kısık ateşte ağzı kapalı olarak kaynatınız. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra ocak tan indiriniz ve ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra kahvaltıdan enerken bir saat sonra içiniz. Dört gün boyunca günde bir kez içiniz ve kürü sonlandırınız. Her defasında taze olarak hazırlayınız. İhtiyaca göre kürü tekrar edebilirsiniz. Şikayete göre dönem dönem uygulayabilirsiniz;

Not Hekiminizin verdiği ilaçlar varsa mutlaka kulanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız. Öncelikle, bilmeniz gereken kullanacağımız bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığıdır. Bu konuda hekiminizin görüşünü alınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, bu kitaptaki bilgilerle kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Bu kitabın içindeki bilgilerin kesinlikle bir hastalıklı teşhis amacı yoktur.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp