Ananasın Faydaları İbrahim Saraçoğlu

Ananasın Faydaları İbrahim Saraçoğlu :
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ananasın faydalarını açıklıyor. İbrahim Saraçoğlu'nun ananas hakkındaki açıklamalarını ve ananasın faydalarını bu makalede inceleyebilirsiniz...


Değerli Mineraller ve Vitaminler Deposu


Pürüzsüz bir cilt için, demir; Güçlü saç-tırnak ve cilt için, kalsiyum; sağlıklı cilt ve göz için, vitamin A; hücrelerin çoğalmasını sağladığı için, vitamin B ve cilt deki kollagen oluşumu için vitamin C içeriyor.

Protein sindiren ve zayıflamayı sağlayan enzim olan bromelain sayesinde sadece sindirime yardımcı olmakla kalmaz, vücutta meydana gelebilecek olan iltihapları ve şişkinlikleri de etkili bir biçimde azaltır. Özellikle sinüzit, bademcik iltihabı, gut hastalığı, mafsal iltihabı ya da yaralanma veya ameliyatlardan sonraki iyileşme dönemlerinde ananasın faydalı olduğu bilinmektedir.

- Bromelain, vücudun su tutmasını azaltır, iltihapları giderir,
- Aşırı trombosit yapışkanlığını önlediği için doğal bir kan incelticidir.
- Ancak bromelainin kan inceltici ilaçlarla beraber kullanılması tavsiye edilmez.
- Bazı kişilerde alerjik reaksiyonlar oluşturabilir veya kalp hızını yükseltebilir.

- Ananas, az bulunan bir mineral olan manganezin mükemmel bir kaynağıdır.

- Anti oksidan koruma sağlar ve bağışıklık sisteminin destekçisidir.

- Sağlıklı bir diyet meyvesidir.

- Ananas kilo verdirir. Ananas insan vücudunun ihtiyaç duyduğu bütün vitaminleri ve 16 doğal mineral içerir. Ananasın kilo verdirmedeki sırrı ise zengin suyunda saklıdır.

- Ananas suyu vücuttaki yağı etkili bir şekilde eritebilir. Dolayısıyla her gün yemekte ananas ya da ananas suyu tüketilebilir. Ancak yemeden önce ananası tuzlu suda yarım saat bekletmek gerekir.

- Mide ve bağırsakları temizler. Ananas etin sindirilmesinde yardımcı olabilir. Ananasta bulunan protein mayası, yemeklerdeki proteinleri etkili bir şekilde çözümleyerek mide ve bağırsakları hareketlendirir.

- Cilt ve saçı güzelleştirir. Ananasın içerdiği zengin B vitamini cildi etkili bir şekilde nemlendirir ve saçı da parlatır.

- Bunun yanı sıra ananas stresin giderilmesi ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine de yardımcı olur.

- Tansiyon ve kandaki yağ oranını düşürür. Ananas kan dolaşımını hızlandırarak hem tansiyonu, hem de kandaki yağ oranını düşürmede etkili olabilir. Ananas, vücutta yağ birikimini de önler.

- Nezleye karşı birebirdir. Ateş, öksürük ve boğaz ağrısı nezlenin en önemli belirtileridir. Bu durumda, yatakta dinlenmenin yanı sıra bir bardak taze ananas suyu da içilebilir. Çünkü ananas suyu ateşin düşürülmesi ve nefes borusu enfeksiyonunun önlenmesinde de etkilidir.

- Tıbbi araştırmalara göre, eskiden beri insanlar, boğaz ağrısı ve öksürüğü ananasın içerdiği protein mayasıyla gidermeye çalışmıştır.

Beyne Giden Kan Yollarını Temizler ve Beynin Kan Dolaşımını Arttırır

Ananasın son yapılan araştırmalarda doğal yapısında bulunan bromelain enziminin CCS molekülünü içerdiği ve bunun da kansere karşı insan vücudunun bağışıklık sistemini harekete geçirdiği kanıtlandı. Bromelain, vücuttaki proteinleri ayrıştıran ve sindiren bir enzim olduğundan hazmı kolaylaştırır, mide asidini düzenler. Kemik ve eklemlerdeki kireçlenmeyi önler. Alerjilere karşı korunma sağlar. Ananasın içindeki enzimlerin yağ yakma özelliğinin olması kozmetik sektörünün de bu meyveye olan ilgisini giderek arttırıyor. İdrar söktürücü etkisi nedeniyle vücuttaki toksinlerin atımına yardımcı olduğundan selülit tedavisinde de kullanılıyor.


Ananasın içindeki enzimler, protein sindirimini hızlandırdığından oldukça doyurucudur.

Yorumlar

 • Sib** Ind***
  7 yıl önce
  Kuru tip sarı nokta göz hastalığı tedavisi için Ananas önerildi bu konuda bilgi rica ederim
  • Şifalı Bitkilerim
   7 yıl önce
   Makula dejereasyonu Sarı nokta hastalığı, merkezi görmeden sorumlu bir retina hastalığıdır. Toplumda 55 yaşından sonra oldukça sık görülür ve ilerlemesi halinde görme kaybına yol açabilir.Tedavi ile izlediğimiz yol için linke tıklayabilirsiniz.Yada daha detaylı bilgi için bilgi hattımızdan detaylı bilgialabilirsiniz. Bilgi hattı:0224 2-3-4-5-6-7-8
 • Naz**** Kar******
  6 yıl önce
  Merhaba sayın hocam, 34 yaşındayım evliyim 2 yıllık çoçugum yok lütfen yardımcı olabilirseniz çok memnun olucam
  • Şifalı Bitkilerim
   6 yıl önce
   Sayın Nazmiye Karakulak; Sorunun kimde olduğunu öğrenmemiz gerekiyor ve size sormamız gereken birkaç sorumuz olacak.. Bize numaramızdan ulaşmanızı istiyoruz .. Bilgi Hattı: (0224) 2-3-4-5-6-7-8
 • Uze*** Dun***
  6 yıl önce
  Selemun aleykum hocam ben otuz yasindayim sol gogsum ve omuzum arasinda l yirtilmasi var agrim var ne onerebilirsiniz
  • Şifalı Bitkilerim
   6 yıl önce
   Detaylı görüşülmesi gereken bir durumdur.Bu numaradan ulaşabilirsiniz.. Bilgi Hattı: 0224 234 56 78

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp