Kova Burcunun Kokusu

Kova Burcunun Kokusu

Kova Burcunun Sevdiği ve Etkilendiği Kokular

Okaliptüs,defne ve nane kova burcunu etkileyen en önemli kokulardandırlar.Bu kokular kova burçlarını hem rahatlatır,hem de etkiler.Bu konu hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz.

Kova Burcunun Koku ve Bitkileri


Serin bir koku - rahat bir zihin:Okaliptüs

Okaliptüs, taze, serin ve acımsı bir kokudur ve kova burcu gibi hava elementine aittir. O, sadece bu sebepten dolayı kova burcunun kokusu değildir, aynı zamanda dengeleyici ve aktif bir etkisi de vardır. Rahat bir zihne ulaştırmak için her şeye sahiptir. Ayrıca, solunum yollarını açtığı, dezenfekte ettiği ve bağışıklık sistemini koruduğu için, gripal enfeksiyonlarda da etkilidir.

Kazananların ve idealistlerin bitkisi: Defne

Tipik kova, iyi ve insancıl bir dünyayı sadece hayal etmekle kalmaz, bunun için çaba da gösterir. Bu durumda defne en uygun bitkidir. Güçlü, okaliptüs esanslı kokusu zihni açmalı ve hayal gücünü tetiklemelidir. Ki kova insanı için bu vazgeçilmezdir, çünkü bu durumda enerjisini ve sosyal katılımını daha dikkatli ve amaçlı gerçekleştirebilir veya genişletebilir. Eskiden kazananların başına takılan taçların defne yaprağından yapılmış olması da tesadüf değildir.


Açıkgözlü ve çok çalışanlara: Nane

Kova burcuna çok uyan bir bitki (veya koku) nanedir. Nane, zihni harekete geçirir ve konsantrasyon sağlar. Bunun dışında, sindirimi kolaylaştırıcı, zehir atıcı etkileri de vardır. Solunum yolu rahatsızlıklarında faydalıdır ve iştah açıcıdır. Nane aslında çok yönlü kullanılan bir bitkidir ve bu yüzden hava elementine ait burçların mutfağından veya bahçesinden eksik edilmemelidir.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp